Antalya Kombi Tesisatı için Profesyonel Kombi Bayi Firmanız Miske Mühendislik

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

Antalya da Dogalgaz Dagitimi

Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, 7 yıldır Antalya ‘da “Olimposgaz” markası ile hizmet verdiklerini belirterek, “Bundan böyle burada da Enerya markası ile bulunacağız” dedi.

Uzun, Rixos Downtown Otel’de düzenlenen toplantıda, 2003 yılından bu yana doğalgaz sektöründe “Energaz” adı altında sürdürdükleri faaliyetlerini artık enerjide çok daha fazla büyüyerek ve yeni alanlara girerek sürdürdüklerini söyledi.

Tüm enerji dünyasına yayılımlarını “Enerya” markası altında birleştirdiklerini ifade eden Uzun, “7 yıldır Antalya ‘da ‘Olimposgaz’ markası ile hizmet veriyorduk. Bundan böyle burada da ‘Enerya’ markası ile bulunacağız” diye konuştu.

– “Dağıtım şirketlerimizin hepsinin adı ‘Enerya’ olacak”.Uzun, Antalya‘nın yanı sıra Denizli, Karaman, Konya Ereğlisi, Erzincan,Konya, Aydın, AksarayÇorumNiğdeve Nevşehir illerinin doğalgaz dağıtımını üstlendiklerini hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin 2. en yaygın doğalgaz dağıtım şirketi olarak 11 şehirde bugüne kadar 430 milyon liralık yatırım ile 6 bin 500 kilometrelik dağıtım ağı kurduk. 10 yıl içinde hızlı bir yatırım planı ile bulunduğumuz illerde nüfusun ortalama yüzde 85’ine hizmet götürerek, 710 bin aboneye ulaştık. 2013 sonu itibarıyla 1,3 milyar liralık ciroya ulaştık. Firmamız artık ‘Enerya’ markası ile enerji sektöründe daha geniş alanda faaliyetlerini sürdürecek. Antalya‘daki dönüşümle birlikte iki ay içinde 10 ildeki dağıtım şirketlerimizin hepsinin adı ‘Enerya’ olacak.”

– “2,6 milyar metreküp gaz satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz”

Doğalgazın yanı sıra elektrik ticaretine de girmeyi planladıklarının altını çizen Uzun, dağıtım çalışmalarının yanı sıra elektrik üretiminde de yer alacaklarını belirtti.

Uzun, elektrik üretiminde öncelikli yatırım alanlarının yenilenebilir enerji projeleri olacağını vurgulayarak, Enerya markası altında ‘Daha temiz, daha akılcı ve daha kolay felsefesi’ ile hizmet kalitelerini iyileştirerek, daha müşteri odaklı bir şirket olacaklarını ifade etti.

Doğalgaz yatırımlarının her yıl devam edeceğinin altını çizen Uzun, “2014 yılı altyapı ve diğer çalışmalarımız için 70 milyon lira ayırdık. 2014 yılı sonuna kadar, 10 kentte 100 bin yeni aboneye ulaşmayı ve 2,6 milyar metreküp gaz satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.