Antalya Kombi Tesisatı için Profesyonel Kombi Bayi Firmanız Miske Mühendislik

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

MURATPAŞADA DOĞALGAZ YAYGINLAŞMALI

MURATPAŞADA DOĞALGAZ YAYGINLAŞMALI

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Muratpaşa Belediyesi’ne ilçede 56 mahallenin sadece 4’ünde dağıtımı başlayan doğalgazın yaygınlaştırılmasına yönelik uygulamalar geliştirmesi çağrısında bulundu


Dağıtım izni vurgusu

Milletvekili Sadık Badak, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından büyükşehir ve ilçe belediyelerinin meclis, divan ve komisyonlarının kurularak gündeme başladıklarını anımsattı ve artık Antalya’da doğalgaz kullanımının yaygınlaşması gerektiği konusuna dikkati çekti. Badak hava kirliliğinin önlenmesi, halkın ekonomik ve temiz yakıta kavuşması, konforun ve halk sağlığının iyileşmesi yönündeki ısrarlı çalışmalarıyla hükümetin 2009 yılında Antalya’ya getirdiği doğalgazın, önceki Büyükşehir ve Muratpaşa yönetimlerinin dağıtım izni vermediği için yaygınlaşamadığını ifade etti.


Dağıtım oranı yüzde 3

450 bin nüfuslu Muratpaşa’da doğalgaz dağıtımının henüz yüzde 3 seviyesinde olduğunu belirten Badak, şunları söyledi: “56 mahallemizden sadece 4’ünde dağıtıma başlandı. Yeni seçilen Muratpaşa Belediyesi’nin olumlu yönde uygulama geliştirmesi halkımız açısından yararlı olacaktır. Hava kirliliği önleneceği gibi konutlarda ısıtmada doğalgaz kullanımının diğer yakıtlara göre ekonomik olmasının yanında, kış aylarında sağlığın korunmasında da olumlu katkısının olacağı açıktır.”


Seralarda kullanım

Antalya Milletvekili Sadık Badak, doğalgazın oteller için de yaz aylarında soğutma cihazlarında kullanılarak tasarruf edileceğini, yaz döneminde Anadolu’da düşen doğalgaz kullanımının böylece kısmen turizmle dengeleneceğini kaydetti. Badak, “Seçim sürecinde görüştüğümüz Aksu ve Serik ilçelerimizde bulunan çiftçilerimiz, seraların ısıtmasında ekonomi ve kolaylık sağladığından doğalgaz kullanmak istiyor. Muratpaşa’dan sonra diğer ilçelerimize de doğalgaz ulaşımı için arkadaşlarımızla çalışacağız” diye konuştu.